Veleúspěšné Mistrovství ČR žáků a žákyň

O uplynulém víkendu se na atletickém stadiónu v Mladé Boleslavi konalo mistrovství republiky žáků a žákyň. Zájem o šampionát byl obrovský, zúčastnilo se jej 601 atletů ze 134 oddílů z celé země, ti se utkali ve 37 atletických disciplínách. Rovněž divácká účast byla hojná, i přes poměrně chladné počasí se zde sešlo velké množství fanoušků, kteří vytvořili tu správnou sportovní atmosféru. Slavnostního zahájení se zúčastnil také náměstek primátora Daniel Marek a delegátka Českého atletického svazu Iveta Rudová.

V nedělním programu pak závodníky pozdravil i mladoboleslavský oštěpař, olympijský medailista Jan Železný.
Mistrovství mělo vysokou sportovní úroveň, mladí závodníci předvedli řadu skvělých výkonů. Diváci byli svědky mnoha osobních rekordů, několika rekordů mistrovství, a dokonce i dvou žákovských národních rekordů. Těch dosáhli v sobotu Matyáš Zach z Poruby v běhu na 100 m překážek časem 12,60 s a v neděli Barbora Bystřičanová z Frýdku-Místku v běhu na 1500 m překážek časem 5:00,86 min.
Mistrovství se zúčastnilo také několik atletů AC Mladá Boleslav. Nejlepšího výsledku dosáhla Natálie Kožušková, která v silné konkurenci vybojovala třetí místo a bronzovou medaili v běhu na 150 m v čase 18,84 s. Navíc v běhu na 60 m jen těsně nepostoupila do finále s časem 7,97 s.
V překážkových bězích výborně zabojoval Jan Filipec. Na trati 100 m překážek obsadil pěkné 6. místo v čase 13,99 s a na dvojnásobné trati skončil dokonce na 5. místě v novém osobním rekordu 26,84 s.
Tomáš Vizinger si zašel osobní rekord v chůzi na 3000 m.
Běhu na 200 m překážek se zúčastnily také Magdaléna Lisková a Dora Petrtýlová, ani jedné se však nepodařilo postoupit do finále.
Představily se i domácí štafety na 4x 60 m a 4 x 300 m. Nejúspěšnější z nich byla štafeta děvčat na 4 x 300 m, která ve složení Petrtýlová, Lisková, Vošvrdová, Kožušková obsadila výborné 4. místo v čase 2:50,68 min.