KPJ jundor Jičín 27.5.2017 + VÝKONY Z MINULÉHO TÝDNE

Krajský přebor juniorů a dorostu – Jičín.

Na krajském přeboru dorostu a juniorů získali mladí atleti AC Mladá Boleslav 8 přebornických titulů
Nejlépe si vedl dorostenec Ladislav Töpfer, který zvítězil na tratích 100a 200m. Na obou tratích si vytvořil osobní rekord časem 11:17 a 22:56 sec.
Osobák si na 100 m vytvořil také junior Vladimír Velíšek, který skončil na 2. místě výkonem 11:20. Dva přebornické tituly získala také juniorka Veronika Abrahámová, která zvítězila na 100 časem 13:14 a dále zvítězila na trati 400 m/př. Další vítězství zaznamenala Jitka Nečásková na trati 400 m časem 60:76 sec. Tyč juniorek vyhrála Anna Boukalová výkonem 222 cm. Na 1 500 m dorostenek byla nejrychlejší Tereza Hlaváčová časem 5:02,49. Na trati 300 m /př dorostenců byl nejrychlejší Šimon Dutý časem 42:19.

Běžkyně AC Mladá Boleslav Petra Sklenářová se zúčastnila přeborů Prahy a na trati 3 km/př vylepšila svůj a oddílový rekord o 10 sec. Zaběhla tuto trať za 11:52 a tímto výkonem skončila na 3. místě.

Další úspěch mladoboleslavských barev zaznamenal Sebastián Vošvrda, který zvítězil v Brně na dalším běhu RUN TOUR na 10 km. Po druhých místech v Budějovicích a Ústí n/Labem tentokrát suverénně zvítězil.

Jan Videcký pro změnu zvítězil v Doksech na běhu okolo jezera, což je 15 km dlouhá trať. Na stejném závodě obsadila naše běžkyně Bára Macková 3. místo.