84.ročník Běhu Štěpánkou + KP LKAS v přespolním běhu 1.4.2017

Tutu sobotu se za nádherného počasí uskutečnil již 84. ročník “Běhu Štěpánkou”. Tento závod se již tradičně běhá jako přebor Libereckého kraje v krosu. Letošních závodů se ve všech věkových kategoriích zúčastnilo rekordních 400 závodníků. Ve velice dobrém světle se ukázali i závodníci domácího AC Mladá Boleslav. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Sebastián Vošvrda, který nejdříve zvítězil v kategorii mužů mílařů, která se běžela jako memoriál Luboše Kysyly a následně vyhrál i kategorii mužů vytrvalců v obou kategoriích za Sebastiánem doběhl skvělý Jirka Miler.
V kategorii žen si doběhla pro stříbro Petra Sklenářová a na stejně dlouhé trati získala bronz v kategorii dorostenek Tereza Hlaváčová. V kategorii starších žáků doběhl Jakub Kolín na 2. místě a další domácí borec Jakub David si doběhl pro bronz. Také v kategorii starších žákyň má domácí oddíl stříbro a bronz zásluhou Veroniky Hábové a Adély Čadové. Další závodnicí AC Mladá Boleslav, která získala titul krajské přebornice se stala Dora Petrtýlová v kat. žákyň r.2006.