MČR juniorstva a dorostů - Ostrava 24.2. - 25.2.2018

Mistrovství ČR dorostu a juniorů se konalo v nové hale v Ostravě –Vítkovicích. Na toto mistrovství si vybojovala účast i sedmička atletů AC Mladá Boleslav. Největšího úspěchu dosáhla juniorka Tereza Hlaváčová, která obsadila 4. místo na trati 3 000 m. Tereza zaběhla čas 10:21,29 což je její osobní rekord a za medailí zaostala jen pár desetinek sec. Trenérem Terezy je současně jeden z nejlepších běžců mladoboleslavské historie Jirka Miler. Dalšího skvělého úspěchu dosáhla dorostenka Tereza Masaryková v tyčce když výkonem 312 cm obsadila 6. místo. Tímto výkonem si svěřenkyně Jiřího Slavíka vytvořila osobní rekord, který překonala o 2 cm a současně tím překonala i oddílový rekord. Dalším borcem, který se na mistrovství zaskvěl byl Ladislav Töpfer, který se nominoval na 60,200 a 400 m. Na 60 m si vytvořil osobák časem 7,10 sec a především čas na 400 m 49,84 což je také jeho osobní rekord je skvělý. Tyto tratě běžel v sobotu a v neděli si tento svěřenec Bohouše Zítky zaběhl 200 m časem 22,33 sec. Na 60m se nominoval také Vláďa Velíšek který v rozběhu zaběhl čas 7,12. Na 2 místě v rozběhu na 800 m dorostenců skončil Jakub Kolín časem 2:02,79. Tento čas byl bohužel prvním nepostupovým do finále. Osobní rekord si zaběhla na trati 400 m juniorka Jitka Nečásková výkonem 60,62 sec a na stejné trati dorostenců zaběhl Šimon Dutý čas 52,87 sec., což je také jeho osobní rekord.