MČR dospělí Třinec 9. - 11.6.2017 + KP jednotlivců staršího žactva Jablonec nad Nisou 10.6.2017

Jedním z vrcholů letošní atletické sezony bylo mistrovství ČR mužů a žen, které se letos uskutečnilo v Třinci. Právo účasti si vybojovala čtveřice závodníků AC Mladá Boleslav.

Nejlépe si vedla Marta Valtová, která obsadila ve vrhu koulí 6 místo výkonem 13,48 m. Marta se připravuje pod vedením trenérů Mirka Zdílny a Čendy Kočího a je držitelkou oddílového rekordu,který překonala v hale a nyní je pro ni výzvou 14 metrová hranice. Další ženou, která si na mistrovství vedla skvěle byla Petra Sklenářová, která na 3 km/př obsadila 9. místo a časem 11:36,72 si vylepšila osobní rekord o 16 sec. a posunula na tuto metu i oddílový rekord. Osobní rekord si vytvořil i Sebastián Vošvrda na trati 5 000 m časem 15:11,67. Oba tito běžci jsou svěřenci Vladimíra Koudelky. Zranění bohužel limitovalo čtvrtého účastníka mistrovství Libora Dingu na 110 m/př.

Další skvělé výkony podali žáci na krajských přeborech v Jablonci.

Pozoruhodný je především výkon Terezy Masarykové v tyčce. Svěřenkyně Jirky Slavíka si vytvořila osobák výkonem 300 cm. Je to druhý nejlepší výkon v Mladé Boleslavi všech dob a do výkonu Elišky Jílkové Tereze chybí pouhých 10 cm. Dalším kdo v Jablonci exceloval bal svěřenec Gity Schafferové Jakub Kolín, který zvítězil na trati 1 500 m a pozoruhodná je především 300 za 38,32 na které obsadil 2. místo. Třetí do party je svěřenkyně Mirka Doležala Monika Nezdarová. Monika zvítězila v oštěpu výkonem 37,13 a zařadila se do první desítky nejlepších oštěpařek v žákovských tabulkách.