MČR dospělí hala Stromovka 25.2.-26.2.2017 - výsledky

Čtveřice atletů AC Mladá Boleslav si vybojovala účast na halovém mistrovství ČR dospělých, které se konalo v Praze.
Skvělého úspěchu dosáhla Marta Valtová ve vrhu koulí když vrhem dlouhým 13,87 m obsadila 5. místo a překonala tak 50 let starý oddílový rekord, který do soboty držela Věra Sedláčková výkonem 13,70 m. Marta přišla do Mladé Boleslavi před dvěma lety z Loun a připravuje se pod vedením trenérů Mirka Zdílny (rychlost),Čendy Kočího(vrhy) a Mirka Doležala (oštěp). Marta je všestrannou atletkou, která umí přes 35 oštěpem, přes 5 m. do dálky a 155 do výšky. Její další metou v kouli je hranice 14 m, kterou chce co nejdříve pokořit.
Další páté místo pro mladoboleslavské barvy vybojoval na trati 3 000 m Sebastián Vošvrda časem 8:37,34. V tomto mistrovském běhu zvolil tento svěřenec Vladimíra Koudelky taktiku pomalejšího začátku a stupňovaného konce a z předposledního místa se v závěru propracoval až na skvělé páté místo v cíli.
Další atletkou, která si vybojovala účast na mistrovství byla běhající právnička Petra Sklenářová, která si výkonem 10:54,54 vytvořila osobní rekord na trati 3 000 m. žen.
Posledním do party závodníků je Libor Dinga, který zaběhl 60 m/př. v čase 18.82 sec., což je jeho letošní nejlepší čas. Libor se vrátil letos do Mladé Boleslavi po několikaletém působení v Liberci a bude velkou posilou pro družstvo mužů.